Opinie pacjentów

Co tu dużo pisać udało mi się dzięki pomocy Pana Kamila zgubić 10kg, zaczęliśmy wprowadzać zmiany w moim dotychczasowym odżywianiu w wakacje i już we Wrześnie 10kg mniej, koleżanki w pracy nie mogły uwierzyć, że zgubiłam tyle kilogramów i nie musiałam się przy tym głodzić, jadłam to co lubię oczywiście w rozsądnych ilościach. Miły kontakt i fajne podejście do pacjenta. Polecam

Anna

Poznaj inną historię

Droga do zdrowia i właściwego rozwoju dziecka

Kiedy trafiliśmy do Poradni Dobry Dietetyk okazało się, że waga Alana przekracza normy w jakich powinny znaleźć się dzieci w wieku 11lat. Od razu podjęłam decyzję, że trzeba wziąć się do pracy i zapewnić synowi prawidłowy rozwój na przyszłość.  

czytaj więcej

Zadbaliśmy o zdrową przyszłość naszej córeczki

  • Oliwia
  • Kobieta
  • 08 lutego, 2018

Oliwia od najmłodszych lat mieściła się w górnej granicy siatki centylowej, postanowiliśmy w końcu rozprawić się z problemem i zadbać o jej zdrową przyszłość. Wybór nie bez powodu padł na Pana Kamila, teraz wiemy, że był to strzał w dziesiątkę.

Przedszkole, a dopasowanie diety

Podczas pierwszej wizyty  długo rozmawialiśmy na temat tego co Oliwia lubi, a czego nie. Martwiliśmy się i zastanawialiśmy czy aby na pewno się uda, czy podołamy wyzwaniu ponieważ predyspozycje smakowe 4 latki bywają różne no i dodatkowo Oliwia chodzi do przedszkola gdzie nad posiłkami nie mamy do końca kontroli.  Na szczęście już pierwsze spotkanie rozwiało obawy, okazało się, że Pan Kamil niejednokrotnie miał do czynienia z maluchami  i znakomicie umie wkomponować przedszkolne posiłki w nową dietę. Tak też się stało, Oliwia zjadała normalne porcje w przedszkolu o określonych godzinach, jedyne co zmieniliśmy to ograniczenie słodkich przekąsek serwowanych  w przedszkolu o połowę tak aby córka nie czuło się poszkodowana wobec rówieśników.  Później po powrocie zjadała jeszcze obiad i kolację, więc o głodzeniu nie było mowy co bardzo jej odpowiadało.

Plan dietetyczny

Plan dietetyczny wyglądał prześlicznie, kolorowo i zawierał szereg informacji, które uzmysłowiły nam jakie błędy popełnialiśmy. Nieświadomie popełnialiśmy błedy, które miały wpływ na wagę córki. Dzięki bardzo rozbudowanej i zrozumiale opisanej analizie udało nam się bez zastanowienia wprowadzić kilka zmian również w swoim życiu, które doprowadziły nas do sukcesu.

Nawyki

Dzisiaj już wiemy, że wszystko jest kwestią pracy nad samym sobą tak aby regularnie wpajać dziecku pewne nawyki, które po pewnym czasie stają się rutyną i nie stanowią już większego wyzwania, zarówno dla rodziców jak i dziecka. Dzięki wypracowanym zmianom Oliwia chętniej sięga po nowe smaki, ma więcej energii no i co najważniejsze nie tyje. Niezależnie czy dziecko chodzi do przedszkola czy szkoły to właśnie my rodzice decydujemy o tym jak wygląda, ile waży i czy będzie zdrowe kiedy będzie dorosłe.

Wypowiedź Kamila Osowskiego z Poradni Dobry Dietetyk w Lęborku

Uświadomienie rodziców jaki wpływ zarówno na zdrowie fizyczne jak i psychiczne ma niewłaściwa dieta i nadwaga u ich pociech jest jednym z kluczowych argumentów, które pojawiają się podczas naszych spotkań. Niestety to jak dbają o nas rodzice od najmłodszych lat nie pozostaje bez wpływu na nasze dorosłe życie. Późniejsze kompleksy, niska samoocena czy szereg potencjalnych jednostek chorobowych to często konsekwencje  złej diety, błędnych nawyków żywieniowych, nadwagi. Przykład Oliwi i jej rodziców to wzór do naśladowania dla innych, którzy odkładają zdrowie dzieci na później, stąd też ogromne gratulacje i podziękowania za owocną współpracę.

Sprawdź swoje dane osobobowe Sprawdź swoje dane osobobowe
POKAŻ