<img height="1" width="1" src="https://www.facebook.com/tr?id=467628334024410&ev=PageView&noscript=1" />
24 Lip

Czy warto się głodzić?

Niestety często nie zdajemy sobie sprawy, że restrykcyjne ograniczanie jedzenia nie tylko nie przynosi efektów ale również może pogarszać stan zdrowia, dlaczego tak się dzieje?

-przyrost tkanki tłuszczowej zależy nie tyle od kaloryczności diety, lecz od zaburzeń wywołanych niedoborem lub nadwyżką określonych składników dostarczanych z pożywieniem.
-drastyczne zmniejszanie kaloryczności diety to jedna z najgorszych i najmniej skutecznych metod odchudzania, obcinanie kalorii powoduje sytuację, w której nasz organizm włącza tryb oszczędzania na zasadzie ,,nie ma paliwa - nie ma ognia'', spowalniając przemianę materii jednocześnie zwiększając tendencje do tycia. Musimy pamiętać, że pożywienie jest jednym z czynników przyspieszających nasz metabolizm, a dobrze zbilansowana dieta potrafi go intensywnie,,podkręcić".
-tego, że głodówki nie przynoszą pożądanych rezultatów doświadczył każdy amator ,,nie jedzenia", co z tego, że po tygodniu głodzenia się mamy 5 kilogramów mniej, skoro za chwilę widzimy klasyczny efekt jo-jo. Po okresie głodzenia ustrój nadal pracuje w systemie ,,oszczędzania" trudno mu jest spalić nawet niewielką porcję pożywienia więc to niewykorzystane ,,paliwo" wędruje do komórek tłuszczowych, budując kolejne pokłady ,,zapasów" pod postacią tkanki tłuszczowej.
-głodząc się, mocno i skutecznie obniżasz swoją podstawową przemianę materii (PPM) przez co organizm młodego człowieka zaczyna funkcjonować jak u osoby o kilkadziesiąt lat starszej. W wyniku niedoborów zaczynamy pozbywać się powoli masy mięśniowej przez co nasza sylwetka zaczyna tracić jędrność i estetyczny wygląd.

Twój komentarz
POKAŻ