Opinie pacjentów

Super kontakt, przesympatyczne rozmowy i co najważniejsze w końcu jem to co lubię i nie głodzę się, a waga wciąż spada.

Asia

Poznaj inną historię

Mówili że mi się nie uda, zmieniłam swoją sylwetkę i przebiegłam maraton

   Wielu ludzi mówiło, że mi się nie uda, bo im się nie udało. Próbowali mnie zniechęcić. Nie poddałam się. Robiłam i robię swoje, a oni? Teraz mi zazdroszczą. Moja historia rozpoczęła się na pierwszym roku studiów, czyli w 2014 roku. W dniu, kiedy waga wskazała 90 kg powiedziałam, że dalej tak nie będzie. Nie miałam pojęcia, co mogę zrobić, od czego powinnam zacząć. Był początek roku, więc stanowiło to dla mnie dodatkową motywację. Chciałam coś zmienić w swoim życiu. Chciałam zrobić cokolwiek, by poczuć się i wyglądać lepiej. Rozpoczęłam więc od zdobywania wiedzy w niezbyt dobry sposób, bo poprzez porady „wujka Google”. Dla kogoś, kto dopiero chce wejść w ten  zdrowy FIT świat jest to skok na głęboką wodę

czytaj więcej

Metamorfozę można przejść w każdym wieku

  • Kobieta
  • 24 czerwca, 2016

Zawsze byłam osobą otyłą i wcześniej sama próbowałam kilkakrotnie zmniejszyć swoją wagę, jednak efekty były niezadowalające. Gubiłam kilka kilogramów i bardzo szybko wracały jeszcze z nadwyżką. Dzisiaj myślę, że wcześniej nigdy nie potrafiłam dłużej wytrwać. Od kwietnia ubiegłego roku zaczęłam sama przestrzegać podstawowych zasad m.in. pierwszy posiłek spożywałam w ciągu godziny od wstania, jadłam 5 posiłków dziennie, pijąc około 2 litrów płynów (wody i herbat), wieczorem nie spożywałam owoców itp. Dzięki takiemu odżywianiu waga zaczęła spadać ale do końca nie wiedziałam czy wszystko robię dobrze, czy jem odpowiednie ilości i proporcje, dlatego też postanowiłam, że spróbuję skorzystać z porady dietetyka. W przychodni widziałam plakat - reklamę usług Pana Kamila, zadzwoniłam pod wskazany telefon i tak zaczęła się moja przygoda z prawdziwym odchudzaniem.

 

Jak wyglądało pierwsze spotkanie z dietetykiem?

Po pierwszej rozmowie telefonicznej z Panem Kamilem byłam już nastawiona pozytywnie i przygotowana do wizyty. Pan Kamil przyjął mnie bardzo serdecznie i przeprowadził ze mną stosowny wywiad na temat mojego dotychczasowego trybu życia i odżywiania, co lubię jeść a czego nie lubię, jakie dolegliwości zdrowotne mnie trapią, kiedy chodzę spać, kiedy wstaję itp. Po kilku dniach dostałam indywidualnie opracowany dla mnie program dietetyczny, do którego dość skrupulatnie zaczęłam się stosować. Obecnie mogę powiedzieć, że żałuję tylko, że nie zrobiłam tego wcześniej, gdy byłam młodsza.

 

Co najbardziej zaskoczyło Panią w przygotowanym planie dietetycznym?

Otrzymany, pięknie przygotowany plan dietetyczny najpierw dokładnie poznałam. Byłam trochę zaskoczona taką różnorodnością produktów używanych do przygotowywania posiłków. Zrobiłam stosowne zakupy - wagę kuchenną i potrzebne na początek produkty spożywcze. Od początku wiedziałam, że będzie to trochę kulinarnych eksperymentów, ale to mi odpowiadało, ponieważ lubię czegoś w kuchni próbować i urozmaicać. Przez ten plan dietetyczny poszerzyła się gama różnych przypraw w mojej kuchni, co sprawia, że mniej używam soli. Posiłki przygotowywane wg podanych przepisów są proste, smaczne i kolorowe.

 

Czy dieta była trudna do zrealizowania?

Dla mnie nie sprawiała większych trudności. Dzisiaj już tak wypracowałam sobie wyczucie wagi, że nie ważę już wszystkiego, a gdy robię to kontrolnie, to często dziwię się, że tak dokładnie udaje mi się wziąć odpowiednią porcję.

 

Jak czuje się Pani obecnie?

Jestem zadowolona, że zdecydowałam się na korzystanie z pomocy Pana Kamila. Dzięki temu zmienił się nie tylko mój wygląd, ale i samopoczucie. Odstawiłam znaczną część przyjmowanych leków (oczywiście pod kontrolą lekarza). Mam więcej energii w sobie. Często spotykani gdzieś na ulicy znajomi w pierwszej chwili mnie nie poznają, pytają jak ja to robię, że tak wyglądam i z wiekiem staję się młodsza?. Odpowiadam, że trochę dyscypliny i wysiłku trzeba z siebie dać i można to osiągnąć mimo takiego wieku ( ubyło mnie 30 kg), w co wcześniej też nie wierzyłam ale jestem tego żywym przykładem. Dlatego zachęcam wszystkich aby nie bali się diety i z niej korzystali oczywiście pod kontrolą profesjonalnych dietetyków. Polecam Pana Kamila , bo oprócz tego, że jest profesjonalistą jest osobą bardzo kontaktową, przyjazną i niestresującą za co gorąco dziękuję.

 

Wypowiedź dietetyka prowadzącego, Pana Kamila Osowskiego z Poradni Dobry Dietetyk w Wejherowie

Wyrazy uznania i gratulacje dla Pani Marty, która od samego początku wykazywała bardzo duże zainteresowanie tematem prawidłowego stylu odżywiania. Podczas pierwszej rozmowy zrozumiałem, że jest osobą bardzo skrupulatną, która będzie przestrzegała moich zaleceń. Jak sama zaznaczyła, sama starała się wprowadzać zmiany, przestrzegać podstawowych zaleceń - jadała regularne posiłki, ograniczała cukry proste, piła odpowiednią ilość płynów. Pomimo wprowadzonych przez nią zmian przeprowadziłem szczegółową rozmowę, dzięki której udało się znaleźć zasadniczy błąd, polegający na zbyt niskim spożyciu energii. Kolejny krok to właściwie dopasowanie planu dietetycznego do parametrów wagowych, stylu życia czy predyspozycji smakowych. W sumie udało nam się wspólnymi siłami zgubić 30 kg i mamy nadzieję, że to jeszcze nie koniec.

Sprawdź swoje dane osobobowe Sprawdź swoje dane osobobowe
POKAŻ